O mnie

Programista Łomża

Ta strona jest o Programista Łomża. Na której opiszę jak to się stało że zostałem programisto. Nazywam się Grzegorz Kossakowski od czerwca 2015 roku pracuje jako programista Java. Jednak moja przygoda z programowaniem rozpoczęła się zupełnie inaczej niż większości osób, które zajmują się programowaniem zawodowo.

Od samego początku mojej pracy zawodowej miałem odczynienia z komputerami. I zawsze zastanawiałem się czego jeszcze warto się nauczyć abym był jeszcze wydajniejszym pracownikiem. Po pewnym czasie MS Excel przestał mi wystarczać i za namową kolegi zacząłem się interesować MS Access.

Branża drogowej

W 2001 roku rozpocząłem pracę w branży drogowej gdzie pracowałem przez 14 lat. Po kilku latach pracy musiałem zająć się rozliczeniem magazynu materiałów sypkich. Problemem było bardzo dużo dostaw i wydań różnego rodzaju kruszyw i mieszanek mineralno-asfaltowych, co powodowało, że Excel był bezużyteczny dlatego musiałem wykorzystać do tego celu MS Access. Stworzyłem aplikację do rozliczeń magazynu, z której korzystałem ja sam i osoby, które przydzielono mi do pomocy.

Studia

Pracując rozpocząłem studia informatyczne za co dostałem burę od mojego szefa ponieważ według niego powinienem iść na studia budowlane a nie na informatykę.

Na studiach poznałem podstawy programowania i tak mi się to spodobało, że po zakończeniu studiów rozpocząłem samodzielną naukę programowania. Na pierwszy ogień poszło PHP a po jakimś czasie zacząłem uczyć się Javy.

Dlaczego Java

Powodem wyboru tego języka były dwa. Po pierwsze podczas studiów rozpocząłem również przygodę z systemami z rodziny Linux. Używam go do dzisiaj. Po drugie potrzebowałem takiego języka, który będę mógł uruchamiać na różnych komputerach. W pracy używałem komputera na wadzę i komputera w laboratorium. Na komputerze na wadze nie było internetu, ponieważ mój szef twierdził, że jest on nam nie potrzeby. Dlatego nie mogłem wykorzystywać PHP i musiałem rozpocząć naukę Javy.

Decyzja o zmianie pracy

Po kilku latach nauki Javy oraz stworzeniu kilku projektów, wykorzystywanych przeze mnie w pracy w branży drogowej, postanowiłem zamienić pasję w pracę. Rozpocząłem poszukiwania nowej pracy. Przez ten czas odbyłem wiele rozmów kwalifikacyjnych z różnym skutkiem. Jenak udało mi się udowodniłem na rozmowie kwalifikacyjnej, że warto we mnie zainwestować. Dlatego obecnie pracę jako programista.

Programista Łomża

Kolejnym projektem, który realizuje poza godzinami pracy jest właśnie ta strona. Mam nadzieje, że mój przykład zainspiruje kogoś do nauki i spełnienia marzeń tak jak mi się to udało.